אליעזר יהושע

23 אפר

Shuka 3

אודות עצמי

נולדתי בישראל בשנת 1939, לאימי שושנה לבית יוניוב ולאבי אליעזר יצחק לבית עזריה. ב 1946 עברתי ללמוד להתחנך בכפר הנוער "בן -שמן" שם שהיתי עד לסיום לימודי בבית הספר העממי. משם עברתי לגור בבית הורי ברמת החיל שבתל אביב. בגיל 14.5 התחלתי לעבוד בשעות היום במשרדי מס-הכנסה שב"בית הדר" בתל-אביב ובשעות הערב למדתי בתיכון עירוני ערב א' שברחוב מזא"ה בתל אביב, ליד מגדל המים. ב 1956 עברתי ללמוד בפנימיה הצבאית בחיפה ולמדתי בתיכון הריאלי בבית בירם ששוכן עד היום ליד הפנימיה הצבאית. שירתתי בצבא מ 1958  ועד 1977 .  במסגרת שירותי הצבאי הייתי  בגולני כמ"כ וכקצין, בהמשך עברתי להדריך בקורס קצינים ומשם יצאתי ללימודים בטכניון בחיפה. ב 1966 סיימתי את לימודי לתואר ראשון בפקולטה למתמטיקה שימושית. בסוף אותה שנה חזרתי לשרות הצבאי ושרתתי במטכ"ל עד 1977 ואז השתחררתי בדרגת סא"ל. ב 1966 התחתנתי עם אשתי חנה ונולדו לנו 3 בנות, שילי, שושנה (שושי) ואיילת.  ב 1970 סיימתי את לימודי התואר השני במתמטיקה בטכניון בחיפה, וקבלתי את תואר המגיסטר למדעים במתמטיקה. מ 1966 עד 1972 עסקתי בחקר ביצועים של אמצעי לחימה. במשך כ 3 שנים מתוך ה 6 עמדתי בראשות ענף חקר הביצועים באג"מ/אמל"ח. במסגרת זו בצעתי באופן אישי והנחיתי עשרות עבודות שזכו לשבחים רבים. מ 1972 ועד 1977 עבדתי באג"מ/תוא"ר כראש ענף בקרה. במסגרת תפקיד זה בצעתי והנחתי עשרות עבודות בתחום תכנון וארגון יחידות. ב 1977 עברתי לעבוד בסונול חיפה כראש אגף שירותי נהול. במסגרת תפקידי הייתי אחראי על יחידת המחשב, מחלקת הרכש של החברה, וכן מחלקת התקציב שעבורה הקמתי מערכת מחשוב מתקדמת ביותר להכנה ופקוח על תקציבי החברה. כמו כן הייתי אחראי על הכנת והפצת נוהלי החברה, הייתי יו"ר ועדת המכרזים של החברה, וכן בצעתי עבודות רבות שדרשו ידע מתמטי, פיסיקלי, כלכלי וחשבונאי, זאת במסגרת יכולותי האישיות בתחום. במשך השנים השתלמתי בהרבה מאוד קורסים בתחומי המחשב, ראיית חשבון נתוחי מערכות. בשנים האחרונות התרכזתי בלימוד שפות, ופרט לעברית אני דובר אנגלית  וספרדית ברמה גבוהה, וכן איטלקית וצרפתית ברמה בינונית.

אודות מחלתי

בשנת 2006 אובחנתי כחולה בסרטן ערמונית במצב מתקדם למדי  Psa=10.4 וציון גליסון 8 +PNI במקרה שלי הסרטן היה והינו מאד אגרסיבי והפרוגנוזות של האונקולוגית והמנתח לא היו טובות.  במהלך הטפולים הרפואיים עברתי כריתה רדיקאלית של הערמונית, במהלך הנתוח ארעה פגיעה ברקטום ויצאתי מהנתוח עם קולוסטומי. לאחר כ 3 חודשים עברתי ניתוח סגירה של הסטומה. בהמשך עברתי טפול הורמונלי במשך כשנה, לאחר שהוברר לי שהמחלה ממשיכה לקנן בתוכי ובאגרסיביות רבה, החלטתי לקחת את ניהול הנושא לידי, ולנצל את יכולתי על מנת לחקור את מחלתי.  במשך הזמן ניסיתי לנצל את האפשרויות הטמונות בטפולים הרפואים הסטנדרטיים ועברתי נתוח Hifu, שחודש לאחריו הסתבר לי שכמעט ולא עשה דבר. בהמשך עברתי הקרנות, וגם כאן בתוך כחודשיים הסתבר לי שהמחלה קיימת ובאותה רמת אגרסיביות כמקודם. יחד עם זאת טיפולים אלה בצרוף הדיאטה, הביאו אותי לתובנות העמוקות של השלוב הסינרגטי בין הדיאטה לטפולים הסטנדרטיים. כיום כמעט 7 שנים לאחר גילוי המחלה, אני עומד עם Psa=0.11  נכון לסוף מרץ 2013 .

אודות המחקר

מרגע שהתחלתי לחקור את הנושא הסתבר לי שהייתי בור מוחלט, ולא ידעתי שום דבר ממשי על מחלתי ועל מצבי האמיתי. לאחר חקירה אינטנסיבית במשך כ 8 חודשים שבמהלכם קראתי מאות תקצירים, 9 ספרים ועוד עשרות מאמרים מצאתי את הפתרון בצורת דיאטת CUNC , אותה גבשתי לאחר שבחנתי את כל מה שמצאתי, וכן את הדרך שהלכתי בה במהלך החקירה הראשונית, והגעתי למסקנה שדרך זו משמעותית הרבה יותר מכל הטפולים הרפואיים התוספים והתרופות השונות. לאחר שהתחלתי בדיאטה, חפשתי כלים שיעזרו לי לעקוב אחרי התוצאות של הפעולות שאני עושה, ופיתחתי מודלים מתמטיים מדהימים בתוצאתם ובפשטותם, המוכיחים בצורה ברורה את עצמתה של הדרך שבחרתי ללכת בה.  במשך כ 3 שנים פיתחתי בזמני החופשי את המודל המצומצם ואחריו את המודל המורחב. בשלב מסוים לאחר שהתגבש אצלי מודל מקיף ושלם למדי החלטתי לשבת ולכתוב את הספר, ולא ידעתי לאיזה קשיים טכניים אני נכנס. מאחר ואת הכל נאלצתי לעשות לבד. פיתוחים מתמטיים, כתיבה שתראה יפה, בעיות של שילוב מתמטיקה בתוך טקסט רגיל, שלוב טבלאות וגרפים, פתרון נוסחאות בצורה גרפית, סדור החומר בצורה הגיונית וקוהרנטית, הגהה, ועוד. כל זה חייב אותי במקביל לחפש וללמוד תכניות המאפשרות פתוח מתמטי מהיר ונוח תוכניות המאפשרות שרטוט גרפים בצורה נוחה וברורה, שלוב בין כולם. ולאחר מכן הגיע הקושי כיצד להציג חומר זה באינטרנט. גם פה הייתי חייב ללמוד את הכל  לבדי ולפתח את כל האתר לבד, ללא עזרה של שום איש מקצוע. כאן אני מודה לנכדי אייל קלדרון שהפנה אותי לאתר של word press ואף סייע לי בהבנת כמה דברים בסיסיים של התוכנה שלהם, מה שנתן לי את הדרבון הנחוץ להתחלת העבודה ומשם המשכתי הלאה עם כל הקשיים האדירים שמציבות מגבלות התכנה. כפי שציינתי בתמצית העבודה, לא רציתי להשקיע כספים רבים מאוד שנדרשו, אילו רציתי להעזר באנשי מקצוע, מאחר ולא היה ברור לי כלל ועדיין לא ברורה לי מידת ההצלחה שלי להחדיר נושא זה להכרת הציבור הרחב, בגלל הקשיים שיתכנו בהבנת החומר המתמטי.

אליעזר יהושע

                             חולון  אפריל 2013


7 תגובות to “אליעזר יהושע”

 1. רונה 2 באוגוסט 2013 בשעה 2:42 #

  כל הכבוד לך על הנחישות ההשקעה ההתמדה וההצלחה.
  מי יתן והידע שלך יציל גם אחרים.
  יישר כח ורק בריאות

  אהבתי

  • shukae 2 באוגוסט 2013 בשעה 6:12 #

   הי רונה,

   תודה על העידוד, ואני מאחל לכל החולים הצלחה במאבקם.
   שוקה

   אהבתי

 2. אביב 26 בדצמבר 2013 בשעה 18:48 #

  שלום לך וכל הכבוד!
  שמחתי מאוד כשנתקלתי באתר שלך. אני הגעתי למסקנות דומות מניסיוני האישי בבעיה אחרת, ומדובר בניסיון רב שנים, ואקוה שאוכל גם לסייע לך. אולי כדאי שנפגש או שנשוחח טלפונית.

  אהבתי

  • shukae 26 בדצמבר 2013 בשעה 19:10 #

   אביב שלום
   אשמח לדבר איתך, הטלפון שלי 0775516347 והדואר האלקטרוני shuka_e@yahoo.com

   אהבתי

   • יפה בלאו 20 בנובמבר 2014 בשעה 8:56 #

    לשוקה שלום רב,

    מאז הסתבר לי שגם אני בתוך הצרה הזאת קראתי אינספור מאמרים על הנושא ותמיד תמיד חזרתי לאתר שלך.
    כל הכבוד לך על היכולת הלוגית, על ההשקעה בלימוד הנושא ועל ניתוח הממצאים וכמובן כמובן על הרצון הטוב לעזור לאחרים.
    אני עצמי די טובעת באוקיינוס המחקרים ותהיתי אם תוכל לסייע באמצעות הידע שלך.
    מרגישה שעדיף שאפנה אליך במייל. האם זה בסדר מבחינתך?
    בתודה מראש.
    ושוב – יישר כוח והרבה בריאות!

    אהבתי

    • shukae 20 בנובמבר 2014 בשעה 17:15 #

     תודה
     את יכולה לפנות בכל דרך שתבחרי, ואשתדל לעזור אם אוכל.
     שוקה

     אהבתי

     • יפה בלאו 20 בנובמבר 2014 בשעה 19:56 #

      תודה! אנסח במייל ואשלח 🙂

      אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s