1.דיון על הרצאתו של ד"ר וויליאם לי, על אנג'יוג'נסיס

23 אפר

הפניה להרצאה

1. ברצוני להפנות את תשומת לב הקוראים להרצאתו הפופולרית של ד"ר וויליאם לי בנושא האנג'יוג'נסיס. הרצאה שזכתה למיליוני צופים, מפני שהיא נותנת לנו בדרך פופולרית הרצאה על מה זה אנג'יוג'נסיס ועל חשיבותו של תהליך זה, אבל היא גם נותנת לי הזדמנות, להציג את ההבדלים בין המסקנות שלו והגישה שלו למסקנות שלי ולגישה שלי כפי שהם באים לידי ביטוי בגרסה המדעית ובגרסה העממית הנמצאים באתר זה. לפני כניסתי לדיון על דבריו של ד"ר לי, אבקש להקשיב תוך תשומת לב רבה להרצאתו המענינת הנמצאת בקישור הבא, הקישור יפתח בלשונית נפרדת לאחר סיום שמיעת ההרצאה, הקורא מתבקש לחזור להמשך הדיון כאן, באשר תהיה זו טעות חמורה לשמוע את דבריו מבלי לקשר זאת למה שנאמר באתרנו. להלן הקשור.

http://www.ted.com/talks/lang/he/william_li.html

דיון על ההרצאה

2. בהרצאתו שם ד"ר לי את הדגש על נושא הסרטן, ומדבר על תקיפתו באמצעות תרופות אנטיאנג'יוג'נטיות, ומספר לנו על ההצלחות הללו בסרטן השד, בגליובלסטומה ובבעלי חיים שונים. ובהמשך מפנה ד"ר לי את יעדו לכוון הסרטן באופן כללי, כלומר לכל סוגי מחלת הסרטן, בהיות צמיחת כלי הדם המזינים משותפת לכולם. אולם הדרך שד"ר לי מצביע היא הדרך הרגילה והשגרתית, השתמשות במעכבים, אלא שהפעם הוא מציע לקחת את המעכבים באמצעות תזונה, לאכול הרבה עגבניות בגלל הליקופן, לשתות יין או לאכול ענבים בגלל הרסברטרול, לאכול גרגרים למיניהם לאכול הרבה שום, וכד' וזהו גם הקו הקיים היום בכל מיני מכונים לתמיכה בחולי סרטן בשיטות אלטרנטיביות. בהם מספרים לנו כמה זה טוב לשתות מיץ גזר. ברור שהדבר עוזר כאמצעי למניעת הסרטן, הבעייה היא, שלנו יש כבר סרטן, והשאלה היא האם בדרך זו נוכל להתגבר על המחלה? התשובה שלי לכך, הינה שגם אם אוכל טונות של עגבניות עד שימאס לי מהן וגם אם אוכל ארגזי שום עד שאישתי תעיף אותי, לא אצליח להתגבר על המחלה, וגם לא נראה לי שזו כוונתו, בפרוש נראה לי שכוונתו יותר לכוון המניעה. ובכל זאת מה ההבדל בין מה שנאמר על ידי, למה שנאמר על ידו?  להלן הטבלה שלו:

TED-תורמים נגד צמיחת כלי דם

הטבלה מציגה נתונים מספריים, אבל נתונים אלה למעשה לא אומרים לנו כלום, מאחר ולא ברור כלל מה הכמויות שאתה לוקח מכל מוצר ומה משמעותם של המספרים היחסיים הללו, ויש לי עוד השגה על נושא נוסף, אולם בהנחה שהסיבה לכך היא פרק הזמן הקצר למתן ההרצאה, שאינו מאפשר הסבר יותר מפורט, אזי נתעלם מכך. ובכן אם נסתכל בטבלה נראה שגם אני מציע לקחת כדורי רסברטרול, וכדורי כורכומין ותה ירוק, ולהשתמש בכדורים כמו הסלקוקסיב המופיעים בטבלת המוצרים שלו ועוד. ובלי שום קשר לרצון שלי להלחם בסרטן אני משתמש בגלוקוסמין ואני אוהב שום ודובדבנים וחמוציות ואשכולית אדומה ועוד עשרות מוצרים ותוספי צמחים שאמורים להלחם בסרטן וכאשר לקחתי את כל המוצרים האלה יחד שעלו לי כ 6 אלפים שקל לחודש הצלחתי להוריד את קצב גדול הסרטן מ 140% לחודש,  ל 60% בחודש, לפי הנתון הטוב ביותר שלי, שזה פנטסטי, אבל למעשה לא מציל חיים, כי פרושו של נתון זה הוא הכפלה של פי 281 בשנה, או פי 78,961 בשנתיים או פי 372 מיליון ב3.5 שנים (ותכף יובן למה אני מדבר על 3.5 שנים) וברור, שללא טפול רפואי, הרי גם עם כל הדברים שלקחתי, שעלו לי הון תועפות כל חודש לא הייתי שורד גם שנה וחצי. בשונה ממנו, החלטתי שהקו העקרי שלי לא יהיה צריכת מזון אנטי אנג'יוני, שהינו בעצם חומר המעכב את האנזימים העוזרים ביצירת החומרים האנג'יוניים, אלא התרכזות במניעת חומר הגלם היוצר את החומרים האנג'יוניים ושייתכן שהוא גם חיוני לבניית התא הסרטני, הוספתי גם נדבך שני בצורת צריכת אומגה 3, שהינו מוצר שמתחרה על אותם אנזימים,  ואילו המעכבים מהווים אצלנו רק את הנדבך השלישי עליו מושתת מלחמתנו, כפי שהסברתי זאת בקשור הבא: אנג'יוג'נסיס, חומצה ארכידונית (W-6), ותהליך יצירת דיאטת  CUNC -גרסה עממית. כלומר, מה שהוא מציע מהווה רק את הנדבך השלישי משלושת הנדבכים עליהם מושתת תהליך הלחימה שלנו.

וראו מה קרה! קצב הגידול האנג'יוני ירד ל 1.7% בחודש או  כ-23% בשנה וזמן ההכפלה הינו כ 3.5 שנים כלומר פי 2 ב 3.5 שנים לעומת פי 372 מיליון ב 3.5 שנים אילו הייתי מסתפק במה שהוא עשה. הנתונים האחרונים המופיעים פה מבוססים על הנתוחים המתמטיים המופיעים בגרסה המדעית של העבודה, בסעיפים רבים בתוכו למשל 32. 35. 50. ו 93.

 

אליעזר יהושע 

                     חולון אפריל 2013                        

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s