25.04.2013 -אכזבה קטנה

1 מאי

25.04.2013 – אכזבה קטנה

25.04.2013  הלכתי הבוקר מוקדם לקופת חולים לתת בדיקות דם. בחודש הקודם היה Psa=0.11, נתון שכל חולה סרטן ערמונית היה אומר הלוואי עלי. למרות זאת ועל אף המספרים הנמוכים של הPsa  יש מידה מסוימת של סקרנות, של ציפייה, ושל דריכות, למה? כי אני מכיר לעומק את מצבי ויודע מהי האגרסיביות האמיתית של מחלתי, ואת העובדה שכרגע אין לי יותר כלים של הרפואה הקונוונציונלית, בהם אני יכול להעזר, פרט לטיפולים הורמונליים ו/או כימותרפיים.  האגרסיביות האמיתית לא באה לידי ביטוי במספרים האבסולוטיים המוצגים, ועוד אכתוב בקרוב על ההבדלים בין רמת האגרסיביות האמיתית לבין זו המוצגת. בפגישה הקודמת אמר לי האונקולוג, שהוא רואה שמחלתי לא קשה. האם הייתי מאושר מכך? בשום פנים ואופן לא, איך כתבתי במאמר "בלי אשליות המלחמה נמשכת תמיד" ?

"פעם שחלית בסרטן, אל תאמין לאף אחד שהבראת, וגם לא לרופא שלך, מירב הסיכויים שמחלתך תחזור ובכדי למנוע זאת המשך בדיאטה. ולמי שמחלתו אגרסיבית, המשך בחיפושיך אחרי טיפולים קונבנציונאליים, בעקר כאלה הפוגעים בכלי הדם המזינים"

הייתי קצת דרוך, כי בחודשיים האחרונים, לאור התוצאות הנמוכות, הרשיתי לעצמי לאכול עוגות, עוגיות, שוקולד ופצוחים אמנם לא בהיקף כמו בתקופת טרום הדיאטה אך הרבה מעל ומעבר מאשר מותר. בסיום לקיחת הדם הלכתי ללמודי בבית הספר התיכון קוגל בחולון, וראינו במסגרת לימודי הביאולוגיה, סרט חובה, שנקרא השמן של לורנצו-Lorenzo's Oil . סרט שיכול לתת תקווה לכולנו, והמצביע לאיזה השגים יכול להגיע כל אחד מאתנו, כולל בתחום הרפואה. אחה"צ נכנסתי לאתר קופת חולים לראות את התוצאות,  אכזבה  Psa=0.24  

 אני מניח, שהרבה מקוראי פקפקו בטענתי שהאגרסיביות של מחלתי גבוהה כמו שטענתי, כלומר זמן הכפלה כל 24 יום, כל 24 יום?  ממש שטויות!, איך ייתכן שאהיה בתוצאות הנוכחיות, כשהאגרסיביות כל כך גבוהה? זה פשוט לא ייתכן!  ובכן אנו רואים גידול של פי 2.18 תוך חודש, דבר המאמת את טענתי הנ"ל. בכדי שנבין את המשמעות החמורה של נתון זה, אציין שאם זמ ימשיך כך בעתיד הרי בחודש הבא צפוי להיות P=0.52 חודש אחרי זה 1.14 , ובעוד 10 חודשים P=582  ובעוד שנה מהיום P=2765 וזה כמובן הסוף. ובכן מה עושים? האמת היא שמראש ידעתי מה אעשה, ובכן אני חוזר להקפיד על הדיאטה, אין זה אומר שבחודש הבא לא יהיה גידול משמעותי, אבל אינני מאמין שהוא יהיה בגודל הזה. נחכה ונראה. יש עוד זמן לפני שאני מחליט על טפול הורמונלי כזה או אחר. יחד עם זה כל הזמן מנקרת במוחי המחשבה, מדוע הרופאים מסרבים לנתוח חוזר להסרת הגידול המקומי? אם מישהו מקוראי מכיר מנתח נועז, שאפשר לדבר איתו על כך, אשמח לשמוע ! או אולי על מכשיר מדויק, בדיוק מירבי, המאפשר הקרנה אך ורק לגידול עצמו ולא לשום איבר סמוך?

אל תתאכזבו,  חובה לאמר את האמת ולא ליצור אשליות שהדרך קלה ופשוטה.  אני מניח שאצל מירב האנשים, הנכנסים לאתר זה, האגרסיביות הרבה יותר קטנה, ואם הגעתי עד הנה עם אגרסיביות כזו, הרי שלרבים יש תקווה. ואותי תראו פה עוד הרבה שנים, מאחר ויש באמתחתי עוד כמה כלים עליהם אכתוב בקרוב!

 תודה על תשומת הלב, ושיהיה לנו חודש טוב, ובריאות טובה לכולנו.

 שוקה

                     חולון,  1 במאי 2013

הרשם לאתר ותקבל עדכונים על מאמרים חדשים.
אינך צריך למסור שום פרטים אישיים ברשום לאתר, פרט לmail  שלך.
בשום מקרה לא נמסור את פרטי הEmail  לאף אחד והוא מיועד אך ורק לצורך עדכונך במאמרים חדשים באתר.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s